kendini sulara bırakmak.

Hani denizde yüzerken birden sırt üstü bırakır ya insan kendini.  Su alır kaldırır onu. Sarar sarmalar.  Denizin dibinin uğultuları ta uzaklardan şarkılar fısıldar kulağına insanın.

İşte aynen öyle bırakasım var kendimi.  Ben salınırken yüzeyinde, akıp gitse hayat altımdan.  Ben bir yön vermesem, hangi havayı soluyacağıma, hangisinin beni sarmalayacağına? Yeterince beklesem? Karşı kıyıya vurur muyum? Gözümü açtığımda bıraktığım noktadan başka bir yerde görür müyüm kendimi?  Olmam gereken yer burası mıdır?

Kafam hem çok net hem yer yer çok bulanık bu aralar.  Nadas en iyi tabir eden şey olabilir bu aralar beni.  Yenileniyorum ya, durup dinleniyorum da sanki.  Yeni ekimler, yeni dikimler zamanı gelene kadar bir havalanıyorum bir nevi.

Fotoğraf çekmiyorum bu aralar.  Fotoğraf okuyorum daha çok.  Yazı yazmıyorum bu aralar.  Düşünüyorum daha çok.  Sanki birşeyi bekliyorum, bir dönemeç var sanki yolda, görünce “ha!” diyeceğim ve sapacağım ordan.  Biraz kaybolmuşum misal, ama hiç korkum kalmamış.  Kaybolma anında durabiliyorum artık.

Bir sabah gözlerimi açacağım ve o gün gelmiş olacak.  Bir el dürtecek sol omzumdan.  “Vakit geldi” diyecek, ve ben o zaman bileceğim, o zaman yatmaktan sıkılıp, tüm gücümle ve şevkimle bedenimi sahiplenip yüzmeye başlayacağım karaya doğru.  Sudan çıktığımda tam da ne yöne yürümem gerektiğini bilerek.

 

Reklamlar

kendini sulara bırakmak.” üzerine 5 yorum

 1. Merhaba Sevgili Aslı
  İnanılmaz güzel ve de inanılmaz güzel anlatmışsın şuanki yaşamını ,ruh halini.. seni çok iyi anlıyorum ve çok severek,beğenerek takip ediyorum. Güzel kızını öpüyorum,sevgi ve selamlar. iyi bak kendine (bize lazımsın:))

 2. çok güzel anlatmışsınız ve ne ilginçtir ki ben de bugün suya kendini teslim eder gibi hayata teslim olmaktan bahsetmiştim.. o yüzden iki kez hoşuma gitti yazınız.. Sevgiler.

 3. Canımmmmm,

  Hepimizde oluyor bu haller, kimimizde kısa sürüyor ne olduğunu anlamadan. Ama bazılarında uzun. Ben de o süreci uzun uzadıya yaşıyanlardanım. Beni tek tedavi eden çocuk yogası derslerim oldu 🙂 Umarım sen de bir an önce silkelenip yine sımsıkı kucaklarsın bu güzel yaşamı…

  Sevgi ile…

  ** Şu an bunu dinliyorum 😉
  belki sana da iyi gelir.

 4. Bu bırakma hali, ancak bu sözleri yazanın tecrübesinde saklı. O öyle bir tecrübe oluyor, öyle gerçek oluyor ki okuyanın içine işliyor, İşte senin sözlerinde bulduğum gerçekliğim bu benim bu sabah, Kucaklıyorum seni kocaman

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s